Haber

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü mesajları

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Lideri Soner Ilık, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Tiran ve Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrah Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Ilık yaptığı açıklamada, gazeteciliğin kamuoyunun bilgi edinme hakkını kullanmasına yardımcı olmak amacıyla doğruluk, tarafsızlık, nesnellik, özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi bedelleri üstlenen değerli bir meslek olduğunu belirtti.

Gazetecilerin olayları tarafsız bir şekilde aktararak kamu vicdanının sesi olduğunu belirten Ilık, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Özellikle bilgi akışının çok hızlı olduğu günümüz dünyasında, bu bilgilerin doğruluğu kadar, gerekli bilgilere de çok hızlı bir şekilde ulaşmak önemlidir. Kamuoyuna gerçek ve doğru olanın en hızlı şekilde ulaşmasında gazetecilerin büyük payı vardır. tarafsız bilgi verir ve değerini gözden kaçırmak mümkün değildir.Basın mensuplarının işlevinin önemi tartışılmazdır.

Demokrasilerin vazgeçilmez unsuru olan basın ve medya aynı zamanda kurum ve kişiler arasındaki veri akışını sağlayan fikir, ifade ve bilgi özgürlüğünün en aktif araçlarıdır. Görevini her koşulda yerine getirmeye çalışan gazeteci arkadaşlarımızın mesai kavramı olmaksızın kamuoyunu bilgilendirmek adına gösterdikleri özveri her türlü takdirin üzerindedir.”

Vali Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Tiran

Kırklareli Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Tiran, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk gerektiren, zor şartlar altında icra edilen önemli bir meslek olduğunu belirtti.

Gazetecilerin halkın gözü, kulağı ve sesi olduğunu ifade eden Tiran, mesajında ​​şunları kaydetti:

“İlkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak, olayları tarafsız, gerçek, objektif, özel hayata saygı çerçevesinde, halkın gözü, kulağı ve sesi olarak kamuoyuna iletmek basının en önemli misyonudur. yaşam ve özlük hakları ile doğru ve zamanında bilgi almak vatandaşın en doğal hakkıdır.Gazetecilik yaşadığımız iletişim çağının en değerli mesleklerinden biridir.”

Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yıldırım

Kırklareli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Emrah Yıldırım, gazetecilerin tarafsız, ilkeli, etik ve basın ahlakını gözeterek kamuoyunu gerçekler hakkında bilgilendirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirtti.

Gazeteciliğin güçlü ve değerli bir meslek olduğunu dile getiren Yıldırım, kamuoyunu doğrulardan ve hızlı bir şekilde bilgilendiren, ilkeli ve dürüst gazeteciliği kendisine ilke edinmiş basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı. misyon.

Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nün Türk basın tarihinde değerli bir yeri olduğunu kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu