Haber

2036 Olimpiyatlarına hazırlanacak ‘rüya takım’ açıklandı

İSTANBUL (İGFA) –İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2036 Olimpiyat adaylığı ve kentin olimpiyat kentine dönüştürülmesindeki hedeflerin anlatıldığı bir basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Planlama Ajansı (IPA) Florya Yerleşkesi’ndeki Yerleşke Havuzu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu hedefler doğrultusunda çalışacak Olimpik Çalışma Grubu’nu da kamuoyuna tanıttı.

Başkan İmamoğlu’nun “Rüya Takım” olarak tanıttığı çalışma setinde Oya Ünlü Kızıl, Seda Domaniç Sökmen, Prof. Dr. Itır Erhart, Naz Aydemir Akyol, Oğuz Uçanlar, Sinan Güler, Alican Kaynar ve Alper Kasapoğlu yer aldı.

Toplantıda CHP İstanbul Milletvekilleri Gökan Zeybek, Turan Aydoğan, İBB bürokratları, İBB Spor Kulübü sporcuları ve spor medyasının önemli isimleri de hazır bulundu.

‘Olimpiyat Çalışma Grubu’ adı altında çalışacak grubun temel işlevinin ‘destek ve kolaylaştırma’ olacağını vurgulayan Önder İmamoğlu, “Uluslararası alanda doğru stratejilerle birlikte hareket edersek ulaşamayacağımız hedef yok. sonraki süreç. Buradaki anahtar kelime koordinasyondur. “Devletimizin ilgili tüm kurumları, belediyemiz, destek verebilecek diğer yerel yönetimler, iş dünyamız, markalarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, medyamız ve halkımızın koordineli hareket etmesi bizleri mutlu sona ulaştıracaktır.” dedi.

Başkan İmamoğlu yaptığı konuşmada, geçtiğimiz hafta hayatını kaybeden Türk spor dünyasının kıymetli isimlerinden Yavuz Kocaömer’i de unutmadı.

Tanıtım toplantısında Olimpik Çalışma Grubu üyeleri, İstanbul’un “2036 Olimpiyatları” gezisine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu