Haber

Akşener’in ‘güney ordusu’ ile ilgili sözlerine Akar’dan yanıt: Mizah, mizah gibi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener katıldığı bir televizyon programında iktidara geldiklerinde Ege ordusu gibi bir Güney Ordusu kuracaklarını ve onunla sınırları koruyacaklarını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNNTürk’te yayınlanan Gece Görüşü programında Akşener’in bu telaffuzlarını değerlendirdi.

“KOMEDİ, MİZAH GİBİ”

Akşener’in Hem terörle etkin mücadele etmek hem de sınırlarımızı korumak için Güney Ordusu’nu kuracağız” dedi.Bakan Akar, açıklamalarının hatırlatılması üzerine şunları söyledi: “Komedi, mizah gibi”söz konusu.

Bakan Akar, bu tür konuların bir yerde çay, kahve içerken konuşulacak türden konular olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“‘GÜNEY ORDUSU’ NE DEMEK, NEREDEN? KİM YAPIYOR, KİM SÖYLÜYOR?”

“Ordumuzun sayısı 500 bin civarında. Karargâhtaki generallerimiz, amirallerimiz, subaylarımız, astsubaylarımız her konuyu inceliyor. Genelkurmay Başkanı kendi kendine bir şey söylüyor.İhtiyaçlar var,sorunlar var.Ne muhtaçlık,sorun nedir?’Kim diyor? Burada kurulu bir düzen var. Anayasa çerçevesinde faaliyet gösteren Silahlı Kuvvetler var, Genelkurmay Başkanı var, Kara Kuvvetleri Komutanı var. Ne sanıyorlar, bilmiyorlar mı?”

Milli Savunma Bakanı Akar, Türk Silahlı Kuvvetleri komuta kademesi ile bölgede sürekli denetim ve denetimlerde bulunduğunu hatırlatarak, “Gidiyoruz, konuşuyoruz, teftiş ve teftişler yapıyoruz. İnteraktif çalışmalarımız var. Neye ihtiyacımız var? Sürekli değişiyor ve ona göre bakıyoruz”dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu