Ekonomi

Aşağıdaki son durum

Cuma günü yüzde 0,3 oranında değer kaybeden altının gram fiyatı günü 1,077 liradan kapattı.

Altının gram fiyatı, yeni haftanın yükselişle başlamasının ardından saat 10.40’taki prestijle yüzde 0,2 artışla 1.079 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 1.770 liradan, Cumhuriyet altını 7.180 liradan satılıyor.

Ons başına 1.810 dolarda son 5 ayın en yüksek seviyesini gören altının fiyatı şu sıralar bir önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 1.800 dolardan işlem görüyor.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) önümüzdeki hafta yapacağı toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan artıracağına dair beklentiler gücünü korurken, durgunluk endişeleri ve Çin’deki gelişmeler emtia fiyatlarını etkiliyor.

ABD’de önümüzdeki dönem için resesyon sinyali olarak değerlendirilen ABD 10 yıllık tahvil faizi ile 3 aylık hazine bonosu faizi arasındaki fark yaklaşık 80 baz puan ile 2000 yılından bu yana en yüksek seviyesinde.

Analistler, bugün dünya çapında hizmet sektörü ve bileşik Satın Alma Yöneticileri Endeksi’nin, Euro Bölgesi’nde perakende satışların ve ABD’de fabrika siparişlerinin takip edileceğini belirterek, teknik olarak altının onsu 1.790 dolarla ana pozisyonda, 1.825 dolarla da ana pozisyonda yer alıyor. direnç pozisyonu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu