Haber

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, çadırkentlerde Berat Kandili programı düzenledi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremden etkilenen Diyarbakır’da çadır kentlerde kalan vatandaşlar için Berat Kandili programı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Politikaları Daire Başkanlığı, Yenişehir İlçe Müftülüğü ve Yenişehir Belediyesi tarafından Silvan yolu üzerinde AFAD tarafından kurulan çadır kentte depremzedeler için düzenlenen programda Berat Kandili algılandı.

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, mevlid ve ilahiler söylendi, hayatını kaybedenler için dualar edildi.

Koşuyolu Parkı’nda çadırkentte görev yapan gönüllüler için program düzenlendi, kasideler söylendi, ilahiler söylendi, katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Koşuyolu Çadırkent Koordinatörü Abdullah Melikoğlu, Berat Kandili nedeniyle gönüllülerle toplantıya geldiklerini belirtti.

Melikoğlu şunları söyledi:

“Hepimizin Berat Kandili kutlu olsun. Depremde hayatını kaybedenlere Rabbimden rahmet diliyorum. Bir daha böyle doğal afetlerin yaşanmamasını niyaz ediyorum. Bir aydır hizmet veren gönüllü arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Yaşanan depremlerin ardından eğitimlerine kaldığı yerden devam eden Büyükşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri, çeşitli etkinliklerle Berat Kandilini gerçekleştirdi.

Sümerpark Ortak Yaşam Alanı’nda gerçekleştirilen etkinliklerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi eğitmenleri öğrencilere Berat Kandili hakkında bilgi verdi.

Etkinlikte öğrenciler şiirler okudu ve ilahiler söyledi. Yiyecek ve içecek ikramının yapıldığı etkinlik dualarla sona erdi.

ladikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu