Haber

Diyarbakır’da otlakta çıkan yangın müstakil evin odunluğuna sıçradı

Çimenlik alanda çıkan yangın, müstakil evin odunluğuna da sıçradı.

Diyarbakır’da müstakil bir evin odunluğunda yangın

DİYARBAKIR – Diyarbakır’da müstakil bir evin arkasındaki çimenlik alanın yanması sonucu odunluğa da sıçrayan yangın paniğe neden oldu.

Yangın, merkez Yenişehir ilçesi Gürdoğan Mahallesi 555’inci sokakta bulunan müstakil bir evde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, mahallede bulunan müstakil bir evin arka tarafında çim yangın çıktı. Evin odunluğuna sıçrayan yangın, odunluğu kullanılmaz hale getirdi. Odunların yanmasıyla büyüyen yangını çevredeki vatandaşlar ve mal sahibi fark etti.

Durumun 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirilmesinin ardından olay yerine Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri, sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını eve sıçramadan kontrol altına aldı.

O sırada müstakil evin bahçesinde kahvaltı hazırladığını söyleyen evin sahibi, “Yangın çıktığında bahçede kahvaltı hazırlıyorduk. Baktım ki komşular sesleniyormuş yangın var” Yangın çıktı. Çim alanın yandığını anlayınca hemen evin hortumlarını çıkarıp yangına müdahale etmek istedik. Bu sırada yangın bizim odunluğa da sıçradı” dedi.

Yangın soğutulmaya devam ederken, polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu