Ekonomi

Dogecoin adreslerinin kârlılığı %83’e ulaştı

Dogecoin (DOGE) fiyatı anlık olarak düşüş yaşasa da IntoTheBlock (ITB) verilerine göre şu anda elde tutmak için en kârlı kripto paralardan biri olabilir.

Dogecoin adreslerinin kârlılık görünümü

Bu kârlılık oranı, toplam adreslerin 5,24 milyonunun kârlı olduğunu ve ortalama maksimum kâr fiyatının 0,149375 dolar olarak belirlendiğini gösteriyor. Bu kârlı adreslerin sayısı, Dogecoin’in kısa süre önce 5 milyonluk adresi aşmasıyla birlikte arttı.

Ağdaki adreslerin sadece %3,55’i (223.680) denge noktasında, yani DOGE varlıklarında herhangi bir kâr veya zarar elde etmedi.

İlginç bir şekilde, adreslerin yalnızca %13,34’ü (841.370) zararda. Bu oran, birçok rakibine kıyasla önemli ölçüde daha düşük. Örneğin Shiba Inu (SHIB) ağındaki adreslerin %34,9’undan fazlası zararda.

Dogecoin’in dayanıklılığı

DOGE’nin benzersiz güçlerinden biri de uzun vadede düşüşlerden toparlanabilme yeteneği gibi görünüyor. Son 24 saat içinde gerçekleşen fiyat düşüşünde DOGE, %3,88 oranında düşerek 0,1595 dolara geriledi. Ancak denge noktası olan 0,160814 doların üzerine çıkması için sadece %10’luk bir artış yeterli olacaktır.

Bu artış, DOGE’nin geçmiş bir hafta boyunca %5’lik bir yükseliş kaydettiği düşünüldüğünde daha olası görünüyor.

Kabosu ve DOGE’nin geleceği

Dogecoin, piyasa değerine göre tartışmasız en büyük meme coin olarak konumunu koruyor. Ancak DOGE’nin yaratılmasına ilham veren gerçek Shiba Inu köpeği Kabosu’nun ölümü, kripto topluluğunu üzdü.

Kabosu’nun ölümü DOGE’nin fiyatını doğrudan etkilemese de köpek ve meme coin arasındaki güçlü bağın altını çiziyor.

2024 yılında Dogecoin (DOGE) ne kadar yükselebilir?

Changelly, DOGE’nin 2024 yılı Ağustos ayında ulaşabileceği maksimum fiyatın 0,167 dolar olabileceğini tahmin ediyor. Bu fiyat, mevcut fiyat seviyelerine çok yakın, bu da DOGE’nin mevcut fiyatında bir konsolidasyon dönemi olabileceğini düşündürüyor. Ancak Changelly, DOGE fiyatının yılın sonuna doğru düşmesini de bekliyor. Platform, DOGE’nin Aralık ayında 0,118 dolardan işlem göreceğini öngörüyor.

Telegaon, Dogecoin (DOGE) için daha iyimser bir tablo çiziyor ve 2024 yılında maksimum 0,59 dolarlık bir fiyat tahmini sunuyor. Mevcut seviyelerden 0,59 dolara ulaşmak, yaklaşık %268,7’lik bir büyümeyi temsil edecek.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

cardakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu