Ekonomi

Emlak Konut, düşük kredi faizli, uzun vadeli yeni konut kampanyası başlattı

Konut fiyatlarındaki artış, konut arzındaki sıkıntı tüm dünyanın ortak sorunu iken, Türkiye de konut erişimini sağlamak için kendi çözümlerini yürürlüğe sokuyor.

Emlak sektörü temsilcileri, konuta erişimde yüzde 4’ü aşan kredi faizlerinin yüksek olmasını önemli bir neden olarak gösteriyordu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) da kredi ile yani ipotekli alımların gerilediğine işaret eden veriler paylaşıyordu.

Konut piyasasında yaşanan durgunluk, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı iştiraki olan Emlak Konut GYO’yu harekete geçirdi.

Yeni kampanya sektörü canlandıracak

Emlak Konut GYO’nun çoğunluğu İstanbul’da olmak üzere 16 projede 4 alternatifli konut indirim kampanyası, hem sektörün canlanması hem de konut alım şartlarının iyileştirilmesini amaçlıyor.

Emlak Konut’tan 4 alternatifli konut indirim kampanyası

Emlak Konut Genel Müdürü Cengiz Erdem, 4 aşamadaki konut kampanyasını şöyle açıkladı:

Birinci koşul

Birinci koşulda; peşin alımlarda yüzde 25 indirim sağlıyoruz.

İkinci koşul

İkinci koşulda; yüzde 25 peşinat, vade farksız ara ödemeli satış koşulumuzda 6, 12 ve 24’üncü aylarda ara ödemeler bulunuyor.

Üçüncü koşul

Üçüncü koşulumuzda ise yarısı peşin, kalan yarısı da 1,29 vade farkıyla 24 ay sonra ödeme imkanı sunuyoruz.

Dördüncü koşul

Dördüncü ve son koşulumuzda da yüzde 25 peşinat, 1,29 vade farkıyla 72 aylık sabit artan taksit seçenekleri olacak.

“Güvenli yatırım, güvenli gelecek”

Emlak Konut GYO’nun Genel Müdürlük binasında düzenlenen basın toplantısında, “Güvenli Yatırım, Güvenli Gelecek” sloganıyla başlatılan kamyanyaya ilişkin bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Erdem, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı bünyesinde yürüttükleri çalışmalarla millete hak ettiği mutluluğu sunacak yaşam alanları inşa etmeyi sürdürdüklerini anlattı.

“Sektöre destekler sürüyor”

Erdem, inşaat ve gayrimenkul sektörünün bu hedefe ulaşmak için gereken fedakarlıkları yapmaya devam ettiğini dile getirerek, hükümetin, Bakanlığın ve ilgili kuruluşların sektöre desteklerini sürdürdüğünü aktardı.

Cengiz Erdem, 2023’ü 53,2 milyar lira rekor ön satış geliriyle tamamladıklarını, 4 bin 700 bağımsız bölümü hak sahiplerine teslim ettiklerini belirterek, “Güçlü, alanında uzman ekibimizle 8,5 milyon metrekare büyüklüğündeki 137 şantiyemizde, inşasına devam ettiğimiz 103 bin adet bağımsız bölüm ve 200 binden fazla doğrudan ve dolaylı çalışanımızla şirketimizi çok daha güçlü yarınlara taşıyoruz.” diye konuştu.

5 ildeki 16 projeyi kapsıyor

4 farklı ödeme koşulu içeren kampanya

Erdem, Emlak Konut ödeme sistemiyle bankasız ve kefilsiz olarak vatandaşlara ev sahibi olmaları için 4 ayrı ödeme koşulunu içeren kampanyanın detaylarına ilişkin şu bilgileri verdi:

Birinci koşulda; peşin alımlarda yüzde 25 indirim sağlıyoruz. İkinci koşulda; yüzde 25 peşinat, vade farksız ara ödemeli satış koşulumuzda 6, 12 ve 24’üncü aylarda ara ödemeler bulunuyor. Üçüncü koşulumuzda ise yarısı peşin, kalan yarısı da 1,29 vade farkıyla 24 ay sonra ödeme imkanı sunuyoruz. Dördüncü ve son koşulumuzda da yüzde 25 peşinat, 1,29 vade farkıyla 72 aylık sabit artan taksit seçenekleri olacak.

Kampanya erişim

Kampanyamızla ilgilenen, ev sahibi olmak ve geleceğine güvenli yatırım yapmak isteyen tüm vatandaşlarımız web sitemizden, çağrı merkezimizden ayrıntılı bilgi alabilir veya satış ofislerimizi ziyaret edebilir.

“Sektöre yeni bir dinamizm sağlanacak”

Erdem, yeni alım fırsatları sunan bu kampanyanın vatandaşlar tarafından ilgiyle karşılanacağına ve sektöre yeni bir dinamizm sağlayacağına inandıklarını vurguladı.

“Kampanyamız bugün başladı, 2 bin civarında konut satılmasını bekliyoruz”

Cengiz Erdem, bugün başlayan kampanya kapsamında 2 bin civarında konutun satılmasını hedeflediklerini söyledi.

“Süreçte başka projeler de kampanyaya dahil olabilir”

Erdem, süreçte başka projelerin de kampanyaya dahil olabileceğini kaydederek, kampanya kapsamında sundukları faiz oranları sayesinde konutu ulaşılabilir kılacaklarını anlattı.

Kampanyaya dahil projeler

Kampanya, İstanbul, İzmir, Balıkesir ve Denizli’de yer alan 16 projede geçerli olacak.

İstanbul’daki Batıyakası, Çınarköy Evleri, Düşler Vadisi, Ebruli Kayaşehir, Vadi Evleri-1, Vadi Evleri-2, Tual Gölyaka, Meydan Başakşehir, Majör Gölyaka, Gölyaka İstanbul ve Yeni Fikirtepe, İzmir’deki Allsancak ve Evora İzmir, Denizli’deki Evora Denizli, Balıkesir’deki Balıkesir Emlak Konutları ile Antalya’daki Park Yaşam Antalya projeleri kampanyaya dahil edildi.

Konut kampanyaları daha önce de uygulanmıştı

Emlak Konut, geçtiğimiz yıllarda da peşinat ve faizin düştüğü, vadenin uzadığı ve hatta ödemelerin ötelendiği kampanyalar yapmış, yapılan kampanyalar yoğun ilgi görmüştü.

haber-darica.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu