Yaşam

‘Fiziki Yeterlilik Sınavına Hazırlık Kursu’ açıyor

Büyükşehir, geleceğin polis adayları için hayata geçirdiği fiyatsız Fiziki Yeterlilik İmtihanı Hazırlık Kursuyla gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştıracak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Özel Yetenek İmtihanlarına Hazırlık Kursları kapsamında, 29. Devir Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) imtihanlarına hazırlanan öğrenciler için kurs müracaatları başladı. Geçtiğimiz periyotta imtihanlara Büyükşehir’in kurslarında fiyatsız olarak hazırlanan çok sayıda genç, polislik mesleğine adım atmayı başarmıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın’ın “Spor Kenti Kocaeli” vizyonuna uygun olarak gençlere fiyatsız spor eğitimi kursları verilmeye devam ediyor.

GELECEKLERİNİ ŞEKİLLENDİRMEK İSTEYEN GENÇLER

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, geleceğin polis adayları için hayata geçirdiği fiyatsız ‘Fiziki Yeterlilik Sınavı Hazırlık Kursu’ ile gençleri hayallerine bir adım daha yaklaştıracak. Ulusal Savunma Üniversitesi (MSÜ), Polis Akademisi, Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Polis Meslek Yüksek Okulu (PMYO), bekçilik, Askeri Okulları Misyonda Yükselme, Vücut Eğitimi Yüksekokulu (BESYO) üzere okullarda eğitim alarak geleceklerini şekillendirmek isteyen gençler, bu kursa katılarak fiziki mülakatlara hazırlanabilecek.

FİZİKİ YETERLİLİK PARKURU OLUŞTURULACAK

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü’nün POMEM imtihanına katılmak isteyen adaylar için fiyatsız parkur hazırlık kursu kayıtları başladı. Önlisans ve lisans mezunu adaylar, ‘https://kilavuzgenclik.kocaeli.bel.tr/OzelYetenek/Online.aspx’ adresi üzerinden form doldurarak müracaat yapabilecek. Kursa katılmak isteyen adaylar, Büyükşehir Belediyesi’nin Başiskele Vezirçiftliği Spor Salonu’nda kümeler halinde haftanın beş günü imtihanlara hazırlanacak. Büyükşehir Belediyesi’nde misyonlu, alanında uzman antrenörlerin vereceği kurslarda, her öğrencinin girmek istediği okulun fiziki yeterlilik parkuru oluşturulacak. Hazırlanan parkurda adaylar birebir saha ölçülerinde ve profesyonel ekipmanlarla test edilecek. Kurslarla ilgili ayrıntılı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 153 Davet Merkezini arayarak müracaat ve kurs ayrıntılarını öğrenebilecek.

2022 YILINDA MUVAFFAKİYET ORANI 64 OLDU
2022 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özel Yetenek İmtihanlarına Hazırlık Kurslarına devam eden ve imtihana giren her 3 adaydan 2’si imtihanda muvaffakiyet sağlayarak mülakat imtihanına girmeye hak kazandı. 97 kursiyerin katıldığı fiyatsız spor kurslarında 13 iştirakçi polislik mesleğine adım attı. Büyükşehir’in açtığı spor kursları ile hazırlanan gençlerden fizikî yeterlilik parkur mülakatına giren 77 kursiyerden 49’u parkur imtihanını muvaffakiyetle tamamladı. Fizikî mülakatta muvaffakiyet oranı ise 64 oldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu