Ekonomi

Gazze’de Bakanlık: İsrail önce hastane girişini, ardından okulu bombaladı

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail’in bugün çok sayıda yaralıyı tedavi için Mısır’a götürecek ambulansları Şifa Hastanesi girişinde bombaladığını bildirdi. Yazılı açıklamaya göre 13 kişi öldü, 26 kişi de yaralandı.

Yaralıları taşıyacak ambulansların hareketinin tüm dünyaya duyurulduğu kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Yaralıları taşıyacak ambulansların hareketini Uluslararası Kızılhaç Komitesi, Mısır ve Suriye’ye bildirmiştik. İletişim kanalları ve medya aracılığıyla tüm dünyaya seslendi ama işgal tüm kibiriyle suçunu işledi.”

Açıklamada İsrail’in, tıbbi personele ve ambulanslara karşı işlenen suçları yasaklayan tüm uluslararası yasa ve anlaşmaları ihlal etmesinden sorumlu tutulması çağrısında bulunuldu.

Bir gazeteci hayatını kaybetti

Filistin Gazeteciler Birliği, Er-Ra’y Haber Ajansı çalışanı Heysem Harara’nın bombardımanda hayatını kaybettiğini duyurdu.

‘Okul da bombalandı’

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyindeki Saftavi bölgesinde mültecilerin kaldığı Usame bin Zeyd Okulu’nu da bombaladığını kaydetti. Baskında ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

haberkaynasli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu