Haber

Gazze’deki Kudüs Hastanesi bombalandı

Filistin Kızılayı, Gazze’de 14 bin kişinin sığındığı Kudüs hastanesi çevresinin bombalandığını ve hastanenin hasar gördüğünü belirtti. Filistin Kızılayı dün İsrail’in kendilerini hastaneyi boşaltmakla tehdit ettiğini duyurdu.

Filistin Kızılayı’ndan yapılan açıklamada, “İsrail işgal güçleri, sağlık personelini, yerinden edilmiş kişileri ve hastaları hastaneyi boşaltmaya zorlamak için Gazze’deki Kudüs hastanesi yakınlarına kasıtlı olarak roket atmaya devam ediyor. Bu durum, hastanenin bazı kısımlarında ciddi hasara neden oldu. Hastanede “Bu durum bölge sakinlerini ve hastaları boğulma tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor” denildi.

Örgüt dün İsrail’in kendilerini hastaneyi boşaltmakla tehdit ettiğini açıklamıştı.

ICRC’DEN AÇIKLAMA: ENDİŞELİYİZ

Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Orta Doğu Direktörü Fabrizio Carboni, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Filistin Kızılayı tarafından işletilen Gazze’deki Al Quds Hastanesi’nden endişe duyuyoruz. Burası 14 bin kişilik bir sığınak. Çatışmaların ortasında hastalar ve işçiler de dahil. Hastaneler cankurtaran halatlarıdır ve korunmalıdır.” ” söz konusu.

haber-dikili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu