Haber

Gürsu Belediyesi Erasmus+ Gençlik Akreditasyonuna başvurdu

Gürsu Belediyesi, uluslararası projelerden daha fazla ve daha uzun süre faydalanmayı kapsayan ‘Erasmus+ Gençlik Akreditasyonu’ için Dışişleri Bakanlığı’na başvuruda bulundu. Başvurunun olumlu sonuçlanması beklenirken Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık Polonya’ya gitti. Starogard Gdaski kentinden teknik ziyaret gerçekleştiren Lider Işık, ayrıca bir dizi ziyaret ve yeni işbirlikleri konusunda teknik incelemelerde bulundu.

Gürsu Belediyesi online ve fiziki etkinliklerle yaklaşık 7 bin gence ulaştı. 118 istekli genç yurt dışında eğitim ve proje olanaklarından ücretsiz yararlandı. Gürsu’da çeşitli gönüllü projelerde 427 yabancı teklif sahibi yer aldı. Gürsu Belediyesi’nde 8 uluslararası ESC gönüllüsü yerel çalışmalarda gönüllü olarak yer aldı. Bölgesel ve uluslararası düzeyde 76 etkinlik düzenleyen Eurodesk Gürsu, 8 farklı konuda verdiği akademi eğitimlerinde 482 gence dokundu, 32 uluslararası kurum ve kuruluşla Erasmus ve Gençlik Proje Ortaklıkları kurdu. Sayıları her geçen gün artan gençlik çalışmalarını hedefleyen Gürsu Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na yeni bir akreditasyon başvurusunda bulundu.

Gençlerin daha fazla projeye daha hızlı katılmasını ve projelerden daha fazla faydalanmasını içeren bu akreditasyonun büyük ölçüde olumlu olacağını düşünen Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, başvuruyla eş zamanlı olarak proje kapsamında teknik gezi gerçekleştirmek üzere Polonya’ya gitti. Starogard Gdaski’deki teknik geziye katılan Lider Işık, Avrupa’daki gençlik projeleri hakkında fikir edinme ve bunları yerinde inceleme fırsatı buldu. Yenilikçi işbirlikleri ve yerel uygulama alanlarının incelendiği özel eğitim ve sunumlara katılan Gürsu Belediye Başkanı Mustafa Işık, Gürsu’da tamamen ücretsiz olan gençlik projeleri için farklı hibe yetkilileriyle toplantılar gerçekleştirdi.

Kendisini ağırlayan Polonyalı yetkililere Gürsu’yu ve belediyenin gençlik çalışmalarını anlatan Belediye Başkanı Mustafa Işık, büyük ilgi ve destek gördü. -BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu