Haber

İngiltere Büyükelçisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i Ziyaret Etti

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret eden İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, İngiliz vatandaşlarının Antalya’da mutlu olduğunu söyledi.

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Jill Morris, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Türkiye ile İngiltere arasındaki ilişkilerin ele alındığı görüşmede, başta turizm, tarım ve ticaret olmak üzere tüm alanlarda iş birliğinin daha da geliştirilmesi için yapılabilecekler konuşuldu. Başkan Böcek, “Her türlü ticari ve ekonomik işbirliğine hazırız” diyerek Büyükelçi Morris’e Antalya’nın tarım ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Antalya’da deniz, kum ve güneşin yanı sıra turistlere yönelik sağlık turizminin de ön planda olduğunu belirten Böcek, “Antalya turizmin yanı sıra verimli topraklara da sahip. Tarım bizim en önemli sektörümüz. Türkiye’nin sebze ve meyve ihtiyacının yüzde 50’si geliyor.” Antalya’dan.” “Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak elektrik enerjisinin yüzde 85’ini üreticilere ödüyoruz. Tohum, fide ve fidan desteği sağlıyoruz. İngiltere’den şehrimize gelen turist sayısının artmasını istiyoruz” dedi.

“İngiliz vatandaşları Antalya’da mutlu”

Türkiye’de ve Antalya’da olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Büyükelçi Morris, İngiliz halkının Antalya’da çok mutlu olduğunu ve burayı çok sevdiğini ifade etti. Büyükelçi Morris, “İngiliz vatandaşlarımıza yakın misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Antalya’dan o kadar memnunlar ve entegre olmuşlar ki bize herhangi bir şikayet ya da olumsuz geri dönüş almıyoruz.”

Antalya Büyükşehir Belediyesi Lider Danışmanı Lokman Atasoy, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin çevre projeleri hakkında soru soran Büyükelçi Morris’e belediyenin bu alandaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Büyükelçi Morris’in ziyaretinde Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Tuncer, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz ve Lider Danışmanları Osman Ayık ve Lokman Atasoy da hazır bulundu. – ANTALYA

cayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu