Haber

İsrail güçleri ambulansları engelliyor, yaralılara ulaşılamıyor

Filistin Kızılayı, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki ekiplerinin, İsrail güçlerinin ambulansları bloke etmesi ve hedef alması nedeniyle saldırıların gerçekleştiği bölgelerde yaralılara ve moloz altında kalanlara ulaşamadığını bildirdi.

Filistin Kızılayı, yaptığı yazılı açıklamada, Gazze’nin kuzeyinde çok sayıda kişinin moloz altında kaldığı ve onlarca yaralının acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duyduğu yönünde çok sayıda çağrı aldıklarını, ancak İsrail güçlerinin ambulans ve ambulansların ulaşımını engellediğini belirtti. hareket etmeye çalışan herkesi hedef aldı.

Açıklamada, İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü ve erişimi engellediği bölgeler arasında Er-Rimal bölgesinin güneyi ve kuzeyinin bir kısmı, Şati Mülteci Kampı, Beit Lahiya’nın batısında, Et-Tevam, El-Kerame, Şifa Hastanesi çevresi yer alıyor. , Nasr Hastanesi, Rantisi Hastanesi ve Tel el-Heva bölgelerinin yer aldığı bildirildi.

Kuşatma altındaki bölgede yalnızca üç hastanenin hizmet vermeye devam ettiği, bu hastanelerde ciddi yakıt, tıbbi malzeme ve ilaç sıkıntısı yaşandığı vurgulandı.

Açıklamada, Gazze Şeridi’nde özellikle kuzey bölgelerde insani durumun hızla ve dramatik bir şekilde kötüleşmeye devam ettiği kaydedilirken, sağlık ekiplerinin yaralılara güvenli bir şekilde ulaşabilmesi için uluslararası topluma acil müdahale çağrısında bulunuldu. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu