Haber

İsrail polisinin gözaltına aldığı Türk vatandaşı serbest bırakıldı

Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail polisi tarafından işgal altındaki Doğu Kudüs’teki Mescid-i Aksa’da gözaltına alınan 24 yaşındaki Özgecan Keyifli serbest bırakıldı. Sabah saatlerinde fanatik Yahudi yerleşimciler İsrail polisinin koruması altında Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Arkadaşlarının iddiasına göre Özgecan Mutlu, baskın sırasında Aksa’daki Rahmet Mescidi yakınında Kur’an-ı Kerim okuyordu. İsrail polisi, Mutlu’yu götürmek için kadının çantasını aldı. Polis, elinde çantasıyla Aksa’nın Esbat Kapısı’na doğru yürüyerek Mutlu’yu çıkarmaya çalıştı. Mühlet poşetinin peşine düşen Keyifli, Aksa’nın içine geri dönmeye çalışırken çok sayıda polis tarafından gözaltına alındıktan sonra Aksa’dan çıkarıldı.

KILIÇDAROĞLU: İLİŞKİLERİMİZİ ETKİLEYECEK

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Mutlu’nun gözaltına alınmasıyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “İsrail’in Mescid-i Aksa’da Kuran okuyan vatandaşlarımızı süratle ama çabuk ama amansız bir şekilde serbest bırakmasını talep ediyorum. Bu bizim gelecekteki bağlarımızı etkileyecektir. İsrail saygı duymayı öğrenmeli.” Türkiye vatandaşları.” (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu