Haber

İSTANBUL-İBB AK PARTİ GRUP BAŞKANVEKİLİ GÖKSU: BAŞKAN İMAMOĞLU, SENİ 2024 YILINDA GÖNDERECEĞİZ

İBB Meclisi Kasım ayı altıncı oturumu yapıldı. AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasına istinaden, ‘Sayın lider burada aslında meclise konuşmaya değil, altılı masaya konuşmaya gelmiş. Burası İBB Meclis salonu, lider buraya bir kaçış konuşması yapmak için gelmiş. Ben de diyorum ki, sayın lider kaçma. 2024 yılında biz seni göndereceğiz” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi Kasım ayı toplantısının altıncı oturumu, Ekrem İmamoğlu Başkanlığı’nda Saraçhane’deki belediye binasında yapıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2023 İBB bütçe planının sunumunu gerçekleştirdi.

‘BAŞKAN ALTILI MASAYA ‘BEN BURADAYIM’ DEMEK İÇİN GELMİŞ”

İmamoğlu’nun konuşmasında, İBB’deki israf nizamına son verdiklerini 2023 seçimlerini kazanacaklarını belirtmesi üzerine bir konuşma yapan AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, ‘Geçtiğimiz günlerdeki konuşmamda İBB Başkanı için bir isim takmıştım. Sanal alemde en çok konuşulan şeylerden bir tanesi avatar başkan. Burada altını çizerek söylüyorum ki sayın başkan sanal dünyada dolaşmayı çok sevdiği için bize öyle bir sunum yaptı ki, sanki biz bu İstanbul’da yaşamıyoruz. Liderin 3 yıllık bütçe görüşmelerinde yapmış olduğu bütün konuşmaları bildiğim için, yalnızca yaptığım konuşmaları bir temenniden ibaret gördüğümü buradan söz etmek isterim. Sayın lider burada aslında meclise konuşmaya değil, altılı masaya konuşmaya gelmiş. Lider burada konuşma yaparken meclis üyeleri her ne kadar burada olsa da, bugün altılı masanın toplantısı var, ‘Ben buradayım, bana bakın’ diyerek konuşma yapmak için gelmiş. Buradan altılı masaya bildiri. Buradan son günlerde vilayet lideri ile ortası limoni ona bildiri vermek için gelmiş. Burası İBB Meclis salonu, lider buraya bir kaçış konuşması yapmak için gelmiş. Ben de diyorum ki, sayın lider kaçma. 2024 yılında biz seni göndereceğiz. Arkadaşlar 2023 hayali kuruyorlar. 2023’te akıbetiniz İTO seçimleri gibi olacak” dedi.

‘BİR YILDA YÜZDE 100 MAKSADINI ŞAŞIRAN BİR YÖNETİM”

AK Parti Küme Başkanvekili Tevfik Göksu, ‘Şu anda bize hazırlanıp gelen bütçe diyor ki; ben 2023 yılında 115 milyar 250 milyon bütçe kullanacağım. Bu sadece büyükşehire ait bütçe. 115 milyarın 78 milyarı merkez idareden gelecek. Kötü yönetiliyordu ya oradan gelecek. Esas ilginç olan ne biliyor musunuz’ 115 milyarda birinci sırada merkezi bütçe, ikinci sırada borçlanma. Üçüncü sırada 16 milyar özkaynak üreteceğim diyor. 2022 bütçesini sunarken 2023 borçlanma perspektifini yazarlarken 10 milyar yazmışlardı. Artık 20 milyar yazdılar. Bir yılda yüzde 100 maksadı şaşıran bir yönetim” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu