Haber

Kale’de öğrencilere güvenlik ve trafik eğitimi verildi

Malatya’nın Kale ilçesinde öğrencilere temel trafik kuralları ve genel asayiş konularında eğitim verildi.

Kale İlçe Emniyet Amirliği Trafik Denetleme Büro ekipleri ile Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ekiplerince İzollu İlkokulu’nda öğrencilere trafik eğitimi verildi.

Trafik polisleri tarafından öğrencilere, karşıdan karşıya geçme, denetimli yaya geçişi kuralları, yaya önceliği trafik işaretleri, emniyet kemeri kullanımı ve değeri, bisiklet kullanımı ile servis ve araçlarda dikkat edilmesi gereken kurallar hakkında bilgiler verildi.

Toplum Takviyeli Polislik Ofis Amirliği grupları ise öğrencilere karşı karşıya kalabilecekleri asayiş olaylarından nasıl korunabileceklerini anlattı.

Öğrencilere tanımadıkları şahıslara kapı açmamalarını, kapı önünde ve sokaklarda yalnız bulundukları sırada yabancı ve tanımadıkları kimselerle konuşmamalarını ve bu bireylere dikkat etmeleri gerektiğini anlatan polisler, yabancı bireylerce kendilerine verilen her hangi bir şeyi almamaları konusunda telkinde bulundu.

İzollu İlkokulu Müdürü Erkan Ak ise polisler tarafından öğrencilere verilen eğitimin çok büyük bir değere sahip olduğunu belirterek, polis takımlarına teşekkür etti.

İlçe Emniyet Amirliği takımları de eğitimlerin öteki okullarda da devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu