Haber

Kayseri Talas’taki Uykusuzlar Kütüphanesi’nde 515 bin kişi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Talas girişinde Atatürk Bulvarı üzerinde ve yurtlar bölgesinde yer alan 7/24 Kütüphane, hizmete başladığı günden bu yana öğrenci ve araştırmacıların en sık kullandığı okuma, araştırma ve çalışma merkezi olmayı sürdürüyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ve Kayseri protokolünün katıldığı görkemli törenle 31 Ekim 2020’de hizmete açılan kütüphaneden 515 bin kişi yararlandı.

KÜTÜPHANEDE YOK YOK

24 saat hizmet verdiği için ‘uyumayan kütüphane’ olarak da anılan merkezde kitap kafesi, görme engelliler için sesli kütüphane, işitme engelliler için sessiz kütüphane, çocuk bölümü, derslikler bulunuyor. yabancı dil kursları, konferans salonu ve öğrencilerin yiyecek-içecek hizmetlerinden de yararlanabilecekleri fuaye alanı bulunmaktadır. Ayrıca kafeterya hizmeti de bulunmaktadır. İlkokul, ortaokul, lise, üniversite, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de kullandığı kütüphanede araştırmacılar için de farklı bir bölüm bulunuyor.

31 bin 650 kayıtlı kitabın yer aldığı kütüphanede ayrıca 7 bin adet vadeli yayın da kitapseverlere hizmet veriyor.

AYLIK KİTAP KONUŞMALARI

Ayrıca her ayın ilk Çarşamba günü Talas Kültür Merkezi ve 7/24 Kütüphane’de Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın katılımıyla kitap söyleşileri düzenlenerek gençlerin kitap sevgisi artırılıyor ve yeni ufuklar çiziliyor. Öte yandan kütüphane, fotoğraf ve fotoğraf stantlarının yanı sıra özel günlerde kapılarını okullara da açarak çok yönlü hizmet veriyor.

sincik-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu