İş

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı’ndan gençler için iş birliği

Kutes ve Trakya Kalkınma Ajansı, Tekirdağ Çorlu’da işsiz ve dezavantajlı grupta yer alan gençlerin istihdama kazandırılması için iş birliğine imza attı.

Kutes’ten yapılan açıklamaya nazaran, genç istihdamının artırılmasına yönelik proje kapsamında şirket, birinci etapta Tekirdağ Çorlu’da yaşayan 16 gence tavan vinci eğitimi verecek. Eğitimini tamamlayan gençler Kutes bünyesinde operatör olarak istihdam edilecek.

Kutes ile Trakya Kalkınma Ajansı’nın projesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 2022-2023 yılları için belirlenen “Genç İstihdamı” teması dahilinde işsiz ve dezavantajlı kümede yer alan gençlerin mesleksel maharet elde etmesi ve istihdama kazandırılması hedefiyle gerçekleştiriliyor.

“Gençlere fırsatlar sunmayı önemsiyoruz”

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Kutes İcra Şurası Lideri ve CEO’su Ali Esat Kutmangil, gençleri desteklemeyi sorumlulukları olarak gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Kurulduğumuz günden bu yana kurucumuz Mehmet Bekir Kutmangil’in insan odaklı vizyonu doğrultusunda çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu vizyon çerçevesinde gençlerimize fırsatlar sunmayı epey önemsiyoruz. Trakya Kalkınma Ajansı iş birliğinde imzaladığımız protokol ile de gençlerimize nitelikli iş sahibi olma imkanı sağlıyoruz. Daha fazla genci istihdama kazandırarak hem dalımıza hem de ülke ekonomimize sunduğumuz katkıyı daha da artırmayı hedefliyoruz.”

Kısa mühlet evvel üniversite öğrencilerini burs ile desteklemek için Türk Eğitim Vakfı (TEV) iş birliğinde Mehmet Bekir Kutmangil Burs Fonu’nu hayata geçirdiklerini kaydeden Kutmangil, gençler için her vakit fırsatlar sunmaya devam edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu