Haber

Merrell Belgrade Ultra Trail İstanbul Trail Run Tanıtıldı

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 2023 yarış takvimlerinde yer alan ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteği ve Merrell’in isim sponsorluğunda 9 Eylül’de gerçekleştirilecek Merrell Belgrade Ultra Trail İstanbul’un tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.

Point Hotel Bosphorus’ta düzenlenen basın toplantısında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Olgar Şirketler Grubu Genel Müdürü Barış Andırınlı Sporİstanbul Pazarlama Müdürü Ebru Derindere, Merrell Uluslararası Satış Müdürü Kamal Jagatia ve İspanyol atlet Roger Comellas Espelt ve yetkililer hazır bulundu.

Organizasyon hakkında bilgi veren Barış Andırınlı, bu yıl ilk kez düzenlenecek yarışla uluslararası bir organizasyonu daha İstanbul’a getirmeyi hedeflediklerini belirterek, “İstanbul’da ilk defa tarihi bir yarışta koşulacak. kemerlerde ve el değmemiş ormanlarda. Bu, İstanbul için değerli bir başarı olacaktır. “Paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Tüm sporseverleri yarışa bekliyoruz.” dedi.

İBB Spor İstanbul Pazarlama Müdürü Ebru Derindere ise konuşmasında yarışı geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek, “Bu yarışın bir parçası olmak onur verici. Amacımız şehre hareket katmak. Bu tür pahalı etkinlikleri destekliyoruz. Sporculara olağanüstü bir deneyim yaşatmak istiyoruz. Bu aynı zamanda İstanbul için de hoş bir deneyim.” Tanıtım olacak.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonun isim sponsoru Merrell Uluslararası Satış Müdürü Kamal Jagatia, 40 yılı aşkın tecrübeye sahip Merrel markasının son dönemde çığır açan ürünleriyle öne çıktığının altını çizerek, “Merrell’in çok değerli elitleri var. Bu sporcular değerli başarılara imza attılar. Merrell Belgrad Ultra Ultra “Trail, birçok parkur içeren değerli bir aktivitedir. Burada olduğum için çok mutluyum.” dedi.

Patika koşusunun önde gelen isimlerinden İspanyol atlet Roger Comellas Espelt, 30 kilometrelik parkurda kendisini heyecanlı bir yarışın beklediğini vurgulayarak, “İspanyol arkadaşım da bu yarışta 30 kilometre koşacak. Onun yarışacağını belirtmiştim. Oldukça rekabetçi Türk sporcularla burada yarışmak hepimiz için gerçekten keyifli olacak.” açıklamayı yaptı.

Merrell Belgrade Ultra Trail Sportif Direktörü Özgür Tetik, “Yarış büyük önem taşıyor. Yıllardır İstanbul’da harika bir patika koşusu yapmak istiyorduk. Doğayla iç içe olmayı seviyoruz. Doğayı ve sporu seven insanların buna katkı sağlayacağını düşünüyorum. Yarışımız var. Dört parkurumuz var. Rahatça koşulabilecek parkurlarımız var. “Neredeyse tamamı orman içerisinde geçecek, hayvanlarla iç içe olacağımız keyifli bir yarış olacak.” Görüşünü şu şekilde dile getirdi:

Etkinlik 3 gün sürecek

Şehirde doğayı, sporu ve eğlenceyi bir araya getiren Merrell Belgrade Ultra Trail İstanbul patika koşusu etkinliği 3 gün boyunca şenlikli bir atmosferde gerçekleşecek.

8 Eylül Cuma günü bir dizi etkinlikle başlayacak organizasyon, 9 Eylül Cumartesi günü 5 kilometre, 15 kilometre, 30 kilometre ve 60 kilometre yarışlarıyla devam edecek. 10 Eylül Pazar günü ise yine çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kemerburgaz Kent Ormanı’nda başlayacak yarışlara yaklaşık 1.700 sporcu, çoğunluğu Kuzey Ormanları’nda yer alan parkurda vadi ve patikalardan geçecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu