Yaşam

Osman Kavala’yı ajan olarak gösteren dizi TRT 1’e yükseldi.

AİHM kararına rağmen serbest bırakılmayan iş adamı Osman Kavala’yı ‘ajan’ olarak gösteren Metamorfoz dizisi TRT’nin dijital platformu Tabi’den TRT 1’e aktarıldı.

Window gazetesinin haberine göre Dizinin ilk bölümü bu akşam TRT’de yayınlanacak. Klip yönetmeni Murat Onbul’un çektiği dizinin senaryosunu Diriliş Ertuğrul dizisinin de senaristi olan Mustafa Burak Doğu yazdı. Can Nergis, başrolde Kavala’ya benzetiliyor.

Kavala, diziyle ilgili tartışmaların başlamasıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Hakkımda hazırlanan bir senaryonun TRT tarafından finanse edildiğini ve dizi olarak yayınlandığını öğrendim. Kişi prestijini koruyan maddelerden kaçmak için dolandırılmış, benim adım açıktan kullanılmamıştır. Bu dizide de hukuka aykırı bir şekilde beni cezaevinde tutmak için kullanılan iddianamelerde olduğu gibi gerçek olayları çarpıtma yönteminin kullanıldığı anlaşılmakta ve komplo teorileriyle yanıldığım algısı oluşturulmaya çalışılmaktadır. Kamu kaynaklarının bu amaçla kullanılması beni şaşırtmadı. Beni şaşırtan ve üzen, genç sanatçıların bu prestij suikastı projesinde yer almaya tenezzül etmemeleri.”

Yeşil Sol Parti Milletvekili Cengiz Çandar da TRT’nin dijital platformunda yayınlanmaya başlayan ‘Tabii ki’ Osman Kavala’nın rol aldığı ‘Metamorfoz’ dizisinin onaylanması için RTÜK’e başvurdu. (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu