Haber

Özgür Özel: Kurtarılabilecek traktörler enkaz altından kaldırılmalı, tamir edilecekse de katkı sağlanmalı.

CHP Küme Başkan Yardımcısı Özgür Özel, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ve Pazarcık ilçelerinde depremden etkilenen köyleri ziyaret etti. Özel, “Köylerin muhtarları önemli bir tehlikeye dikkat çekiyor. Traktörler, ekipmanlar hep enkaz altında. ‘Ekip biçmeye bir haftamız kaldı’ diyorlar. Tamir edilecekse tamir edilmesi gerekiyor. Tamirine katkıda bulunacağız” dedi.

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, bugün Kahramanmaraş’ın depremden etkilenen Türkoğlu ve Pazarcık ilçelerine bağlı köylerinde depremzedelerin sorunlarını dinledi. Türkoğlu ilçesine bağlı Tahtalıdeler köyünde can kaybı olduğuna işaret eden Özel, “Köy muhtarları da önemli bir tehlikeye dikkat çekiyor. Traktör ve ekipmanlar hep enkaz altında. Dikim ve dikim için bir haftamız kaldı. Ekemezsek aç kalırız, üretemezsek Maraş aç kalır.” ‘ Onlar söylüyor. Kurtarılabilen traktörler enkaz altından çıkarılmalı, tamir edilecekse tamirine katkı sağlanmalı. Bu köylerin 15 gün içerisinde ekim ve ekime başlaması gerekiyor.

Tahtalıdeler köyünün muhtarı, “Mahallemizdeki ekipmanlarımız ve traktörlerimiz enkaz altında. Bu nedenle traktör, mazot, gübre, yem, tohum bunların Tarım Bakanlığı’ndan bir an önce tarafımıza ulaştırılması gerekiyor. Üretmezsek bütün ülke aç kalır.” dedi.

Yardımın geldiği Pazarcık ilçesine bağlı Narlı beldesindeki depoyu ziyaret eden Er, depo sorumlusu vatandaşın da kendisine şu davette bulunduğunu söyledi:

“Türkiye’nin her yerinden buraya yardımlar geliyor. Bir veya iki ailenin bir arada yaşayabileceği kadar malzemeyi bir kolide toplayıp o şekilde gönderiyorlar. Türkiye’nin dört bir yanından yardım gönderenlere bir çağrıları var. Bundan sonra gelecek yardımlar bir ramazan kolisi gibi, deprem kolisi şeklinde hazırlanıp gönderilirse burada işler çok daha hızlı olur, çok daha maksatlı bir şekilde dağıtılır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu