Haber

Putin, Çin Savunma Bakanı Shangfu ile görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Savunma Bakanı Li Shangfu ile Moskova’da bir araya geldi. Görüşmeye Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu da katıldı.

Kremlin’den yapılan açıklamada, Çin Savunma Bakanı Shangfu ile Rusya Devlet Başkanı Putin’in askeri-teknik iş birliğini ele aldığı belirtildi. Görüşmede açıklamalarda bulunan Putin, “Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler ekonomi, sosyal, kültürel ve eğitim sektörleri dahil her alanda çok iyi gelişiyor. Ancak askeri birimlerimiz aracılığıyla da aktif olarak çalışıyoruz, düzenli olarak faydalı bilgiler paylaşıyoruz. Bizim için askeri-teknik işbirliği alanında işbirliği yapıyor ve ortak tatbikatlar gerçekleştiriyoruz” dedi.

“ULUSLARARASI VE BÖLGESEL GÜVENLİĞE KATKI SAĞLAR”

Putin’in ardından bir konuşma yapan Shangfu, askeri iş birliğinin uluslararası ve bölgesel güvenliğe katkı sağladığını belirterek, “Son dönemde Rusya ile Çin arasında askeri ve askeri-teknik alanlardaki iş birliği çok iyi gelişiyor. Bu da küresel ve bölgesel güvenliğe büyük katkı sağlıyor. “Ülkelerimiz arasındaki ilişkiler, silahlı kuvvetlerimiz arasında 70 yılı aşkın süredir devam etmekte ve her geçen gün daha da güçlenmektedir. Doğal olarak liderlik diplomasisi de bunda kilit rol oynuyor” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu