Ekonomi

Transteel Seating Technologies, halka arz öncesinde 13 milyar Rupi yatırım aldı

Hintli ofis mobilyası üreticisi Transteel Seating Technologies, Pazartesi’den Çarşamba’ya kadar gerçekleştirilecek olan 49,98 Milyon Rupi değerindeki İlk Halka Arz (IPO) öncesinde çapa yatırımcılardan 13 Milyon Rupi topladı. Değer yatırımcıları arasında Alternatif Yatırım Fonları (AIF’ler), Bankacılık Dışı Finans Şirketi (NBFC) hazineleri, Yabancı Portföy Yatırımcıları (FPI’ler) ve Chanakya Opportunity Fund, Nav Capital, VPK Global, Moneywise Financials ve Nexus Global gibi kurumlar yer alıyor.

Kişiselleştirilmiş mobilya çözümleri sunan Bangalore merkezli şirket, bu yatırımcılara her biri 70 Rupi değerinde 18.60.000 hisse tahsis etti. Gretex Corporate Services Limited ve Pantomath Capital Advisors Private Limited tarafından yönetilen halka arzın, minimum teklifin 2000 hisse senedi olarak belirlenerek Ön Talep Oluşturma Süreci yoluyla gerçekleştirilmesi bekleniyor.

Halka arz, 67.84.000 adet yeni ihraç edilen hisse ve 3.56.000 adet satış teklifinden oluşmaktadır. Halka arz, Nitelikli Kurumsal Alıcılar (QIB’ler) ve piyasa yapıcılar için %50, perakende kategorisi de dahil olmak üzere Yüksek Net Değere Sahip Bireyler (HNI’ler) ve kurumsal olmayan yatırımcılar için sırasıyla %15 olarak belirlenen tahsislerle 27,5 Crore Rupisi olarak bölünmüştür. ve %35 olarak belirlenen tahsisatlarla 22,5 Crore rupi tahsis edildi.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

marmaraajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu