Yaşam

Türkiye’nin En Zengin 10. İsmi Filiz Şahenk Kimdir, Filiz Şahenk’in Serveti Ne Kadar?

Forbes List’e göre Türkiye’nin en güçlü 10. ismi Filiz Şahenk arama motorlarında aranıyor. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar Filiz Şahenk’i merak ediyor. Filiz Şahenk kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte Filiz Şahenk’in hayatıyla ilgili merak edilen sorular ve yanıtları…

Filiz Şahenk, Forbes tarafından yayınlanan Milyarderler Listesi’nde Türkiye’nin en güçlü onuncu kişisidir. Vatandaşlar, Filiz Şahenk’in adını ve hayatını araştırmaya başladı.

Filiz Şahenk kimdir?

Filiz Şahenk 1967 yılında Ankara’da doğdu. Aslen Niğdeli olan Şahenk’in annesi Deniz Şahenk, babası ise Doğuş Holding’in kurucusu iş insanı Ayhan Şahenk’tir. Filiz Şahenk’in bir de Ferit Şahenk adında bir ağabeyi vardır.

Filiz Şahenk Kariyer

1974 yılında Bolu’da kurulan Doğuş Holding iştiraklerinden “Filiz Makarna”, adını Filiz Şahenk’ten almıştır. Hiç evlenmemiş olan Filiz Şahenk, 1992 yılında kurulan Ayhan Şahenk Vakfı’nın başkan yardımcısıdır. Vakfın başkanı kardeşi Ferit Şahenk’tir.

Filiz Şahenk’in Serveti Ne Kadar?

Forbes tarafından 2023 yılında açıklanan Türkiye’nin en zenginleri listesinde 2,3 milyar dolarlık servetiyle 10. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu