Teknoloji

Ve Beklenen Haber Geldi: En Büyük Oyun Şovu E3 2023 Resmi Olarak İptal Edildi

3 yıllık aradan sonra ilk kez canlı olarak gerçekleştirilecek olan E3 2023, etkinlikten ayrılan firmaların olmaması nedeniyle iptal edildi.

Haziran ayında yapılacaktı.

13 Haziran’da başlayacak etkinlik 16 Haziran’a kadar sürecek. Bu etkinlikler kapsamında birçok yeni oyun duyurusu yapılacak ve fragmanlar gösterilecekti. Ancak geçtiğimiz hafta yaşanan tatsız durumlar, E3 2023’ün iptal edilmesine neden oldu.

Birçok oyun stüdyosu etkinliğe katılmama kararı almıştı.

Önce Xbox ardından Sony, etkinliğe katılmama kararı aldı. 2 büyük stüdyosunu kaybeden E3, asıl şoku Nintendo’nun çekilmesiyle yaşadı. Akabinde Ubisoft da kendi sunumunu yapacağını açıklayarak etkinlikten çekilen bir diğer stüdyo oldu.

Asya merkezli iki dev stüdyo katılmama kararı aldı.

Çin’den Tencent ve Japonya’dan SEGA, E3 2023’e katılmama kararı alarak etkinlik sahiplerini küçük bir şoka uğrattı. IGN tarafından geçtiğimiz saatlerde teyit edilen bilgilere göre, etkinliğin ‘yeterli katılım olmaması’ nedeniyle iptal edildiği bildirildi.

Henüz resmi bir açıklama yok ancak güçlü kaynaklar bunu doğruluyor.

Başta IGN olmak üzere birçok haber şirketi bunu doğruluyor. Etkinliğin organizatörü olan ESA’dan resmi bir açıklama gelmese de telaffuzlar etkinliğin tamamen iptal edildiğini belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu