Haber

Bakan Kurum, depremin yaşandığı Düzce’de incelemelerde bulundu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sarsıntının yaşandığı Düzce’de incelemelerde bulundu.

Kurum, kentteki programları kapsamında Çilimli ilçe merkezinde zelzelede ağır hasar gören binanın yıkım çalışmasını takip etti.

Burada vatandaşlarla görüşen Kurum, ilçe merkezinde mevcutta 66 konut, 98 dükkan ve 20 ofisin bulunduğu alanda yapılması planlanan kentsel dönüşüm çalışmasına ait bilgi verdi.

Kent meydanı ve etraf düzenlemeleri de yapılacak proje müddetince, alandaki hak sahiplerine konutlar için 1500, dükkanlar için 3 bin liraya kadar kira yardımı yapılacağı öğrenildi.

Kurum, daha sonra Gökçe köyü, Yenimahalle ve Şerefiye mahallelerinde ağır hasarlı binalar ile bir iş yerinde incelemelerde bulundu. Vatandaşlar ve esnafla görüşen Kurum, çocuklara da oyuncak verdi.

Ziyaretlerin akabinde Kurum, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Düzce Valiliğinde düzenlenen Afet Uyum ve Kıymetlendirme Toplantısı’na katıldı.

Yaklaşık 1 saat süren toplantıya, Vali Cevdet Atay, Düzce Belediye Lideri Faruk Özlü, AK Parti Bayan Kolları Genel Lideri ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, AFAD Lideri Yunus Sezer, AK Parti Vilayet Lideri Mustafa Keskin, MHP Vilayet Lideri İlhami Caboğlu, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu