Haber

Ethem Baykal: Meral Akşener koltuğunu Ekrem İmamoğlu’na bırakabilir

Enson YouTube kanalında yepyeni Taha Hüseyin Karagöz her gün yeni konuklarıyla gündemi aktarıyor.

Hafta içi her gün saat 12.00’de YouTube’da canlı yayında izleyici karşısına çıkmaya başlayan Taha Hüseyin Karagöz’ün gündeminde bugün muhalefet kesiminde koltuk savaşları vardı.

Taha Hüseyin Karagöz’ün bugünkü konuğu Ethem Baykal’dı.

Ethem Baykal konuşmasında çarpıcı argümanlarıyla muhalefet kesimindeki son durumu değerlendirdi.

“Kılıçdaroğlu Ekrem Bey’i aday göstermek istiyor mu?”

Ethem Baykal şunları söyledi:

Kılıçdaroğlu, Ekrem Bey’i bir kez mi aday göstermek istiyor? Ekrem Bey’i göstermezler. Mezhepsel çatışmalar bir şeydir. Davası olması, 2. Karadenizli olması, 3. Karadenizli olması kazanmasına neden oldu ama bugün aday olamamasına da neden olmuş olabilir. Ekrem İmamoğlu da ittifakın şart olduğunu söylüyor.

“Meral Akşener’in partiyi Ekrem İmamoğlu’na bırakma ihtimali var”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Peki parti içindeki 39 ilçeyi ben belirleyeyim” diyecek. Kemal Kılıçdaroğlu bunu ona vermeyecek. Bu sefer Ekrem İmamoğlu aday olmayacağım derse o da başka siyasettir. Bir diğer husus da Ekrem İmamoğlu’nun aday olmaması. Meral Akşener, seçimin ardından partiyi anahtar teslimi olarak Ekrem İmamoğlu’na devretti. Olasılık var. Bunu bir kenara not edelim. Bana göre Ekrem İmamoğlu CHP’nin üvey evladıdır. İzmir’de Sayın Koray ile Dervişoğlu arasında yaşanan çekişmeleri de göz önüne aldığımızda Meral Akşener’in çekim sırasında hastalandığını varsayalım. O hastalık Ankara çatışmalarının sonucudur.

haberkarkamis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Evden eve nakliyat
Başa dön tuşu