Haber

Madenciler çaba harcıyor

Orgeneral Yeşil, “Arkadaşlarımız çok zor şartlar altında zamanla yarışarak vatandaşlarımızın hayatını kurtarmak için mücadele ediyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah işlerinizi kolaylaştırsın.” söz konusu.

Deprem bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarını özveriyle sürdüren binlerce maden işçisi, enkaz altından bir canlıyı daha kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Kurtardıkları hayatlarla Türkiye’nin gururu olan maden personeline destek olan GMIS Genel Başkanı Hakan Yeşil ve yönetim kurulu üyeleri, Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’daki madencileri ziyaret etti. Diğer illerdeki maden işçilerini de ziyaret edecek olan GMİS Yönetim Kurulu, dayanışmalarından dolayı TTK ve MTA işçilerine teşekkür etti.

Maden işçilerinin zamanla yarışarak hayat kurtarmaya çalıştıklarını anlatan Yeşil, “Afet bölgesindeyiz. GMİS yönetim kurulu olarak madenci kardeşlerimi görev yaptıkları bölgede ziyaret ediyoruz. Arkadaşlarımız çok zor şartlarda zamanla yarışarak vatandaşlarımızın hayatını kurtarmak için çaresizce uğraşıyorlar. Madenci kardeşlerimiz de gördüğünüz gibi tüm deprem bölgelerinde ellerinden gelenin en iyisini yapmak için sahadalar. Bir vatandaşımızı enkaz altından sağ çıkarmak için çaba harcıyor. Tüm madenci kardeşlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Görünmez kahramanlarımız, madencilerimiz deprem bölgelerinde çok güzel işler yapıyorlar. Mucizelere tanık oluyoruz. 102 saat sonra madenci kardeşlerimiz bir vatandaşı daha enkazın altından çıkardı. Her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah işlerinizi kolaylaştırsın.” söz konusu.

ulubey-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu