Haber

Özel okul derneklerinden ortak açıklama: “Göçmen çocuklarımızı ikinci yarıyılda tam burslu okutacağız”

Özel okul dernekleri ve platformları, Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin yaşandığı bölgeden göç eden öğrencilerin ikinci dönemde tam burslu olarak özel okullarda eğitim göreceklerini bildirdi.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR), Özel Öğretim Kurumları Derneği (ÖZKURBİR) ve Ankara Eğitim’den ortak açıklama yapıldı. platformu.

Açıklamada, özel okul şubesini temsil eden derneklerin yaşanan trajik olay sonrası acil yardım için kurucu, öğretmenler, öğrenciler ve velilerle hızlı bir şekilde harekete geçtiği belirtildi.

Açıklamada, tüm özel okulların kontenjan ve imkanları ölçüsünde katılacağı büyük bir dayanışma kampanyası başlatılacağı belirtildi.

“Bölgeden çeşitli illerimize göç eden yavrularımızı ikinci dönemde tam burslu (yemek-kitap-eğitim dahil, ücretsiz) özel okullarımızda okutacağımızı duyuruyoruz. kampanyaya destek veren tüm özel okullarımızın misafir öğrenci kontenjanlarını açıklayacağımız (yakında online olacak) online ortak bir platform kullanın.Türkiye’nin eğitim için çalışan ve ülkemizin geleceğine yatırım yapan eğitimciler olarak görüyoruz. En iyi bildiğimiz şekilde katkıda bulunmayı misyon edindik.Bütün bu süreçler Milli Eğitim Bakanlığı’nın denetimine açık olacak.

Depremzedelerimizi özel okullarımıza davet ediyoruz. Öğrencilerimizi kurumlarımızda ağırlamayı, bu trajik olay karşısında millet olarak hissettiğimiz büyük acıyı hafifletmek için bir fırsat olarak görüyoruz.”

haber-sariyahsi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu